Nr.,Kode:
787 A
Beskrivelse:
1843. 6 rp. sort. AFA 12.000,-
Kat.nr.:
2
Startpris:
1700
Nu:
—
●
Nr.,Kode:
788 A
Beskrivelse:
1850. 2½ rp. sort/rød, sjælden. AFA 30.000,-
Kat.nr.:
12
Startpris:
3600
Nu:
—
●
Nr.,Kode:
789 A
Beskrivelse:
1850. 2½ rp. sort/rød. AFA 10.000,-
Kat.nr.:
18
Startpris:
1400
Nu:
—
●
Nr.,Kode:
790 A
Beskrivelse:
Kat.nr.:
18
Startpris:
1400
Nu:
—
●
Nr.,Kode:
791 A
Beskrivelse:
1888. Sæt tk. 9½. AFA 10.300,-
Kat.nr.:
81-85
Startpris:
1200
Nu:
—
●
Nr.,Kode:
792 A
Beskrivelse:
1919. Luftpost sæt, 30 c. sign. Dr. Bönnig og Dietrich. AFA 12.200,-
Kat.nr.:
168-69
Startpris:
1300
Nu:
—
●
Nr.,Kode:
793 A
Beskrivelse:
TJENESTE. 1918. Overtryk sæt. Sign. A. Albertson. AFA 14740,-
Kat.nr.:
1-8
**
Startpris:
1300
Nu:
—
●
Nr.,Kode:
794 S
Beskrivelse:
1862-1930. Specialsamling i springbind opsat i typer og nuancher inkl. bedre, verificeret efter stempel og udgivelsesdato. Mi. 24.908 € (Uden garanti)
Kat.nr.:

*
Startpris:
4000
Nu:
—
●
Nr.,Kode:
795 S
Beskrivelse:
Kat.nr.:
Startpris:
5000
Nu:
—
●
Nr.,Kode:
796 A
Beskrivelse:
1918. Lot med tjenestemærker i 2 typer, 25 c blå er stemplet, rest hængslet.
Kat.nr.:

*
Startpris:
500
Nu:
—
●
Nr.,Kode:
797 S
Beskrivelse:
Bog med diverse inkl. Miniark.
Kat.nr.:
**
*
Startpris:
400
Nu:
—
●
Nr.,Kode:
798 S
Beskrivelse:
Lagermappe med småark, blokke og større enheder m.v. Mest postfrisk.
Kat.nr.:
**
*
Startpris:
350
Nu:
—
●
Nr.,Kode:
799 M
Beskrivelse:
POSTKORT. 1905-25. 100 styk alle postgået. Blandet kvalitet.
Kat.nr.:
Startpris:
150
Nu:
—
●
Nr.,Kode:
800 S
Beskrivelse:
Restsamling i SAFE album inkl. bedre.
Kat.nr.:
—
Startpris:
600
Nu:
—
●
Nr.,Kode:
801 S
Beskrivelse:
Samling med bl.a. 2 Rayon mærker, pæne siddende Helvetia, bedre miniark og PAX sæt m.m.
Kat.nr.:
—
Startpris:
2000
Nu:
—
●
Nr.,Kode:
802 S
Beskrivelse:
Samling Pro juventute, Pro patria samt porto og tjeneste.
Kat.nr.:
—
Startpris:
350
Nu:
—
●